Blog

(artykuły - przegląd)

Osobowość

Osobowość – najprawdopodobniej jeden z najczęściej i dogłębniej analizowanych konceptów w psychologii i psychiatrii. Powstało dużo narzędzi do jej mierzenia, zarówno testów psychologicznych, trafnych i rzetelnych oraz uznanych przez specjalistów, jak i tzw. psycho-testów, które bez problemu możemy znaleźć na stronach internetowych lub w czasopismach psychologicznych.

Czytaj więcej

Przepis na szczęście (?)

Koncepcja szczęścia i jego poczucie przez jednostkę badana jest od lat przez psychologów, socjologów i zapewne jeszcze – wielu innych „-logów”.

Czytaj więcej

Polecajki dla nie- i dla psychologów

Można rzec, że od jakiegoś czasu jestem w takim małym szale książkowo-zakupowym. Lubię przeszukiwać rynek oraz wyłapywać tzw. dobre kąski czytelnicze. Czasem zdarza się, że kupuje coś „w ciemno”, a to mi tytuł się spodobał lub okładka albo jest jakaś fajna promocja lub książka jest z tzw. outletu i kosztuje 30% ceny wyjściowej.

Czytaj więcej

Gaslighting, czyli przemoc w białych rękawiczkach

Z tą nazwą spotkałam się stosunkowo niedawno, a z samym zjawiskiem miałam styczność zarówno w swojej praktyce terapeutycznej jak i w środowisku dalszych znajomych. Czym jest gaslighting? Skąd wywodzi się ta nazwa i przede wszystkim, co ona oznacza? Postaram się w jak najprostszej formie przybliżyć Tobie to zjawisko.

Czytaj więcej

Tylko spokój nas uratuje

Mam dla Ciebie Czytelniku wspaniałe i unikatowe narzędzie, które da Ci spokój i wyciszenie. Jest ono niesamowite w swej mocy oraz efektywności i co bardzo ważne – nic nie kosztuje. Dodam, że jest to narzędzie, które zalecam niemalże każdemu mojemu Klientowi, a sama stosuję w sytuacjach dla mnie trudnych emocjonalnie lub bardzo stresujących.

Czytaj więcej

Poli-Amori. Wielo-Miłość

Drogi Czytelniku, czy jesteś w stanie wyobrazić sobie kochać jednocześnie miłością romantyczną więcej niż jedną osobę? I to jeszcze z pełną wiedzą oraz akceptacją wszystkich zaangażowanych?

Poliamoria to nie poligamia ani nie romans (gdzie drugą czy kolejną osobę kochamy w ukryciu). W poliamorii wszystkie osoby zaangażowane w relacje wiedzą o sobie nawzajem oraz akceptują siebie w pelni.

Czytaj więcej